Rusza kolejny sezon „Wędrówek po pięciolinii” – edukacyjnego cyklu przeznaczonego dla najmłodszych słuchaczy. Inauguracja zaplanowana została na niedzielę 24 września.

 

Pierwsze spotkanie z muzyką „Szła dzieweczka do laseczka” poświęcone będzie muzyce ludowej Śląska. W sali koncertowej Państwowe j Szkoły Muzycznej w Płocku wystąpią Piotr Kelm (skrzypce), Sebastian Tolka (akordeon), Krzysztof Malinowski (kontrabas) oraz para taneczna  Zespołu Pieśni i Tańca Wisła Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Artyści postarają się przekonać młodych widzów jak piękne są śląskie melodie ludowe. Zaprezentują ludowe zabawy taneczne : „Grozik”, „Nie chcę Cię znać”, „Miotlarz” i „Kowal”. Zaproszą wszystkich do wspólnego zaśpiewania i zatańczenia doskonale znanej Polakom śląskiej melodii – „Szła dzieweczka do laseczka”.

 

Na 22 października zaplanowany został „Familijny blues” czyli rodzinne śpiewanie. Tym razem wystąpi Chór Kameralny Podaj Dłoń działający przy Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku, który prowadzi Małgorzata Szpotańska. Chórzyści przedstawią dziecięce piosenki z czasów naszych babć i dziadków. To wyjątkowe spotkanie nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale dla wielopokoleniowych rodzin, które zaproszone zostaną do wspólnego śpiewania starych piosenek.

 

„Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje” to spotkanie z muzykującymi rodzinami, które zaplanowane zostało na 26 listopada. Na scenie pojawią się trzy rodziny: wiolonczelistki Olga Łosakiewicz-Marcyniak i Antonina Maria Marcyniak, Dariusz Ciesielski (obój/rożek angielski), Ryszard Ciesielski (obój), Adam Ciesielski (obój) i Jakub Ciesielski (klarnet) oraz Adam Mieczykowski (perkusja), Wiktor Mieczykowski (skrzypce) i Maria Mieczykowska (fortepian). To będzie niepowtarzalna okazja do poznania rodzin, w których miłość do muzyki przechodzi z pokolenia na pokolenie. Niejako przy okazji będzie można dowiedzieć się, że tak jak istnieją muzykujące rodziny, tak są również rodziny instrumentów...

 

Ostatnie z tegorocznych spotkań „Był sobie król”, poświęcone muzyce dawnej, odbędzie się 17 grudnia. Na scenie pojawi się Zespół Muzyki Dawnej Concentus, w skład którego wchodzi chór mieszany i zespół instrumentów dawnych, Jego specjalnością jest muzyka kompozytorów polskich i europejskich od XV do XVIII wieku.

 

Każde ze spotkań odbywać się będzie w niedziele w godzinach 9.30, 10.30 i 11.30. Każde ze spotkań prowadzić będzie Adriana Wdziękońska. Cykl dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tomasz Paszkiewicz / eplock.pl

Płocka Orkiestra Symfoniczna ponownie zaprasza na “Wędrówki po pięciolinii”. To cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych skierowanych do dzieci poniżej 3. roku życia i rodziców. Koncerty te mają na celu zapoznanie dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania.

 

Podczas każdego spotkania prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej przeplatane z wykonywaniem piosenek, dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci. Słuchanie muzyki, a szczególnie skupianie się na takich jej elementach, jak rytm czy ruch ma pozytywny wpływ na stan psychofizyczny dziecka, pełni funkcję profilaktyczną lub terapeutyczną.

 

Projekt „Wędrówki po pięciolinii” od samego początku spotkał się z wielkim zainteresowaniem. W związku z tym, na prośby zainteresowanych, konieczne było uruchomienie potrójnych koncertów każdego tematu!

 

Płocka Orkiestra Symfoniczna w 2017 roku kontynuuje ulubiony przez dzieci projekt. Nie zmieniając dotychczasowej formy, wędrówki odbywają się w jedną niedzielę każdego miesiąca. Dzieci wraz z rodzicami zapraszani są do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, przy ulicy Kolegialnej 23.

 

Uczestnicy zasiądą na wygodnych poduszkach i pufach. Na scenie rozłożone będą dywany z postaciami z ulubionych bajek natomiast wokół będą bawić kolorami światła. Na scenie będą stały instrumenty gotowe do koncertu bezpośredni kontakt z muzykami umożliwi żywą edukacje umuzykalniającą. Każdy koncert trwa 35 minut, jest przeplatany śpiewem oraz tańcem.

 

Cykl ,,Wędrówki po pięciolinii” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

24 września 2017, godz. 9.30, 10.30, 11.30, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23

„SZŁA DZIEWECZKA DO LASECZKA” CZYLI SPOTKANIE Z MUZYKĄ LUDOWĄ ŚLĄSKA

Wykonawcy:

Piotr Kelm – skrzypce

Sebastian Tolka – akordeon

Krzysztof Malinowski – kontrabas

Para taneczna z Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Adriana Wdziękońska – prowadzenie, opracowanie merytoryczne

– Muzyka ludowa obfituje w piękne melodie, taneczne rytmy, wesołe zabawy. Tym razem wybierzemy się na Śląsk. Stamtąd pochodzą znane taneczne zabawy: „Grozik”, „Nie chcę Cię znać”, „Miotlarz”, „Kowal”. Będziemy razem tańczyć, zaśpiewamy znaną wszystkim Polakom śląską melodię – „Szła dzieweczka do laseczka” – tłumaczą organizatorzy.

Bilety w cenie 5 zł* w kasie biletowej POS oraz na www.bilety24.pl.

*cena biletu dla jednego rodzica z dzieckiem.

 

22 października 2017, godz. 9.30, 10.30, 11.30, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23

„FAMILIJNY BLUES” CZYLI RODZINNE ŚPIEWANIE

Wykonawcy:

Chór Kameralny „Podaj Dłoń”

Małgorzata Szpotańska – przygotowanie chóru

Adriana Wdziękońska – prowadzenie, opracowanie merytoryczne

– „Śpiewajmy wszyscy nasz rodzinny blues” to słowa familijnej piosenki, która zachęci nas do wspólnej zabawy. Na ostatnią w tym roku „Wędrówkę” zaprosiliśmy Chór Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku. Zespół specjalnie dla nas przygotował dziecięce piosenki naszych babć i dziadków. Zapraszamy więc do nas całe wielopokoleniowe rodziny, będziemy wspólnie śpiewać stare piosenki – mówią organizatorzy.

Bilety w cenie 5 zł* do nabycia od 25 września 2017 w kasie biletowej POS oraz na www.bilety24.pl.

*cena biletu dla jednego rodzica z dzieckiem.

 

26 listopada 2017, godz. 9.30, 10.30, 11.30, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23

„OJCIEC WIRGILIUSZ UCZYŁ DZIECI SWOJE” CZYLI SPOTKANIE Z MUZYKUJĄCYMI RODZINAMI

Wykonawcy:

Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela

Antonina Maria Marcyniak – wiolonczela

Dariusz Ciesielski – obój / rożek angielski

Ryszard Ciesielski – obój

Adam Ciesielski – obój

Jakub Ciesielski – klarnet

Adam Mieczykowski – perkusja

Wiktor Mieczykowski – skrzypce

Maria Mieczykowska – fortepian

Adriana Wdziękońska – prowadzenie, opracowanie merytoryczne

– „Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje, a miał ich wszystkich sto dwadzieścia troje” to słowa znanej dziecięcej piosenki. Poznamy rodziny może mniej liczne, ale równie ciekawe. Gościem Wędrówek będzie Tata, który uczy swoje dzieci miłości do muzyki. Zagrają też muzykalna mama z idącą w jej ślady córką. Poza tym dowiemy się, że instrumenty też mają swoje rodziny – opowiadają organizatorzy.

Bilety w cenie 5 zł* do nabycia od 23 października 2017 w kasie biletowej POS oraz na www.bilety24.pl.

*cena biletu dla jednego rodzica z dzieckiem.

 

17 grudnia 2017, godz. 9.30, 10.30, 11.30, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23

„BYŁ SOBIE KRÓL” CZYLI SPOTKANIE Z MUZYKĄ DAWNĄ

Wykonawcy:

Zespół Muzyki Dawnej Concentus

Adriana Wdziękońska – prowadzenie, opracowanie merytoryczne

– A oto słowa kolejnej dziecięcej piosenki, którą wspólnie zaśpiewamy: „Był sobie król, był sobie paź i była też królewna”. A w naszej opowieści dodatkowo wszyscy oni potrafią pięknie śpiewać i grać na instrumentach. Na naszą ostatnią w tym roku „Wędrówkę” zaprosiliśmy Zespół Muzyki Dawnej Concentus. Zespół składa się z chóru mieszanego oraz zespołu instrumentów dawnych, wykonują muzykę kompozytorów polskich i europejskich od XV do XVIII wieku – informuje organizator.

Bilety w cenie 5 zł* do nabycia od 20 listopada 2017 w kasie biletowej POS oraz na www.bilety24.pl.

*cena biletu dla jednego rodzica z dzieckiem.

 

PetroNews.pl

Nowości na inaugurację

Pierwszy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej w nowym sezonie artystycznym 2017/2018 przyniósł upłynął przede wszystkim pod znakiem genialnej muzyki w doskonałym wykonaniu. Ale nie tylko...

Gdzie może powstać w Płocku sala koncertowa? Takie są szacunkowe koszty...

Do wyboru jest kilka lokalizacji. - Budynek sali koncertowej na około 700 miejsc jest bowiem bardzo dużym obiektem i nie może stanąć w przypadkowym miejscu – mówią w płockim Ratuszu. Płoccy architekci mają pomóc urzędnikom wybrać odpowiednie miejsce.

Płoccy symfonicy z wybitnym pianistą zaczną 41. sezon artystyczny

Na pierwszy koncert po wakacyjnej przerwie Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza już w piątek. W nowy sezon wprowadzi słuchaczy wspólnie z rosyjskim pianistą - Andreiem Korobeinikovem oraz dyrygentem - Vladimirem Kiradjievem.

Koncert fortepianowy na inaugurację sezonu

Występ rosyjskiego pianisty Andrei Korobeinikova rozpocznie 41. sezon artystyczny Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Solista zagra Koncert fortepianowy fis-moll op. 20 Aleksandra Skriabina. Orkiestrę poprowadzi Vladimir Kiradjiev.

Płock za pół ceny

Drodzy Melomani w ramach akcji ,,Płock za pół ceny" oferujemy dla Państwa bilety na koncert otwierający 41. Sezon Artystyczny w dniu 15 września o godz.: 19:00 w cenie 15 zł !!!

A jednak będzie filharmonia? Na Nowym Rynku? Na Radziwiu? Przy Kobylińskiego? Na Sobótce?

Właściwie to wielofunkcyjna sala koncertowa. Bez rozgłosu ratusz pracuje nad nią już od kilku miesięcy. Gdzie stanie obiekt o wysokości minimum 20 m? Nad tym głowią się już architekci z naszego miasta.

Bądź na bieżąco! Dołącz do naszego Newslettera!

 Sponsorzy
41. Sezonu Artystycznego

Sala koncertowa

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. Karola Szymanowskiego w Płocku
ul. Kolegialna 23
09-402 Płock

Zobacz na mapie

Biuro koncertowe

Dariusz Ciesielski - Kierownik
dariusz.ciesielski@orkiestraplock.pl

Ilona Matusiak
biurokoncertowe@orkiestraplock.pl
tel. +48 24 364 10 86

Kasa biletowa

Agata Zazga
ul. Bielska 9/11
(parter, wejście od głównej ulicy)
09-400 Płock
bilety@orkiestraplock.pl
tel. +48 24 364 10 85

Zobacz na mapie

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 17:00
Wtorek 10:00 - 15:30
Środa 10:00 - 15:30
Czwartek 10:00 - 17:00
Piątek 10:00 - 15:00
Patroni medialni

Wszelkie prawa zastrzeżone © Płocka Orkiestra Symfoniczna  |  Realizacja: Hedea.pl

FacebookYoutubeBip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies. Polityka plików cookies.