Repertuar Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2020 Następny miesiąc
1
P
2
W
3
Ś
4
C
5
Pt
6
S
7
N
8
P
9
W
10
Ś
11
C
12
Pt
13
S
14
N
15
P
16
W
17
Ś
18
C
19
Pt
20
S
21
N
22
P
23
W
24
Ś
25
C
26
Pt
27
S
28
N
29
P
30
W

Kalendarz wydarzeń

Piątek, 24 Maj 2019 19:00
20190524.jpg
sala koncertowa PSM
ul. Kolegialna 23
Koncerty symfoniczne

PŁOCKIE TALENTY

Wykonawcy:
Julia Chrobocińska – śpiew
Wojciech Kamiński – trąbka
Amelia Kowalewska – trąbka
Julia Nowakoska – flet
Krzysztof Oprawka – skrzypce
Karolina Śmigielska – śpiew
Julia Tyburska – fortepian
Aleksandra Wojewódzka – waltornia
Adrian Żachowski – tuba
Marek Wroniszewski – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program:
A. Dvorak – Aria Rusałki „Mesicku na nebi hlubokem” z opery „Rusałka”
H. Purcell – Sonata D-dur na trąbkę, smyczki i basso continuo
P. Baldassari – Sonata na trąbkę B-dur (transkrypcja)
C.P. Stamitz – Koncert G-dur op. 29 cz. I
F. Kreisler – Preludium i Allegro na skrzypce i orkiestrę
S. Moniuszko – Dumka Jadwigi „Biegnie słuchać w lasy, knieje...” z II aktu opery „ Straszny Dwór”
L. van Beethoven – I koncert fortepianowy C-dur op. 15 cz. I
W.A. Mozart – Koncert na waltornię nr 3 Es-dur KV 447, część pierwsza (Bearbeitet von Henri Kling)
B. Øystein – Fnugg Blue (tuba and symphony orchestra)

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie POS lub kup bilet


Marek Wroniszewski – dyrygent

Zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Związany z tą instytucją od października 2017 r., początkowo jako asystent dyrygenta, następnie kierownik orkiestry. Współpracuje także z wieloma solistami, m.in. Zakhar Bron, Vadim Repin, Piotr Pławner, Kevin Kenner, Krzysztof Meisinger, Klaudiusz Baran, Joanna Marcinkowska. Półfinalista i laureat nagród dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach oraz finalista VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów w Białymstoku. W 2016 r. wraz z orkiestrą Capella Thoruniensis nagrał płytę z utworami Artura Banaszkiewicza. Studia z dyrygentury symfoniczno-operowej rozpoczął w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której otrzymał licencjat w klasie prof. Elżbiety Wiesztordt, następnie ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kształcił się w klasie prof. Mirosława Jacka Błaszczyka. Ponadto uzyskał dyplomy magistra sztuki w specjalnościach fortepian i fagot w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2017 r. został uhonorowany Medalem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków „Za zasługi dla muzyki polskiej”.

Julia Chrobocińska
Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej IIgo st im. Karola Szymanowskiego oraz I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Swój talent rozwija w klasie śpiewu solowego pani Jolanty Tyszkiewicz. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych prowadzonych przez prof. zw. dr hab. Bożenę Harasimowicz, Master Class prof. UMFC dr hab. Anny Radziejewskiej, prof. dr hab. Urszulę Kryger i prof. zw. dr hab. Ewę Iżykowską. Ponadto brała udział w licznych koncertach m.in. ,,Z nową wiosną". Muzyka jest jej największą pasją, ale bierze też udział w konkursach malarskich. Jedna z jej prac znalazła się na wystawie VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Pamiętajcie o Ogrodach.
Program: A. Dvorak aria Rusałki „ Mesicku na nebi hlubokem” z opery „Rusałka”

Wojciech Kamiński
Pochodzi z miejscowości Mała Wieś. Uczeń trzeciej klasy w LO im. Władysława Jagiełły w Płocku. Wielki fan piłki nożnej. Na trąbce gra od 9 lat. Jest uczniem klasy V wydziału instrumentalnego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego Płocku. Przez 7 lat pod kierunkiem Pana Grzegorza Dębskiego, natomiast od 2017 pod kierunkiem Pan Krzysztofa Sadowskiego. Brał udział w wielu warsztatach takich jak: Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu, Letnia Akademia Trąbki w Kolbuszowej, Wiosenne Warsztaty Trąbkowe w Koszęcinie oraz w II Międzynarodowa Konferencja Trębaczy w Łodzi. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najlepszych trębaczy na świecie. W 2017 roku brał udział w VIII Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, a także w VII Ogólnopolskim Konkursie im. Ludwika Lutaka w Krakowie. Największym sukcesem jest zdobycie złotej nagrody i możliwość wystąpienia w koncercie laureatów w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych „FINALIS” w Białymstoku.

Program: H. Purcell – Sonata D-dur na trąbkę, smyczki i basso continuo

Amelia Kowalewska
Obecnie jest uczennicą 7 klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie trąbki u Pana Grzegorz Dębskiego. Jest laureatką II miejsca na IV Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkoły Muzycznych I i II stopnia w Kielcach w marcu 2018 roku, jest wielokrotną laureatką konkursu ,,Młoda Blacha’’ w Gostyninie. Otrzymała wyróżnienie na V Głogowskim Konkursie Trębaczy w kwietniu 2018 roku, wyróżnienie na XII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Jastrzębiu-Zdroju w listopadzie 2018 roku. Uczestniczyła w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie. Jest członkiem Gminnej Orkiestry Dętej w Starej Białej, od września 2017 roku Big-Bandu w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku, od września 2018 roku Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Uczestniczyła w Letniej Akademii Trąbki w Kolbuszowej w lipcu 2018 roku, jak również w X Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych w Kaliszu w sierpniu 2018 roku.

Program: P. Baldassari - Sonata na trąbkę B - dur

Julia Nowakoska
W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w klasie fletu pod kierunkiem Pani Prof. Anny Gruszczyńskiej, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2015 roku. W 2014 roku zdobyła III nagrodę w IX Płońskim Festiwalu Instrumentów Dętych Drewnianych, w 2015 roku III nagrodę w XIV Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie I nagrody AZUMI FLUTE 2014 w Anglii. Grała jako solistka i muzyk na koncertach z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Uczestniczyła również w koncertach z Orkiestrą Smyczkową Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, w Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych w Olsztynie w 2015 roku, brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych pt. „Mistrz i Uczeń” zorganizowanych przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną. Była koncert mistrzem w Szkolnej Orkiestrze Dętej, z którą zdobyła Grand Prix podczas III Międzynarodowego Konkursu Orkiestr „Golden Sardana” w Hiszpanii. Nagrali również razem płytę, która jest w trakcie wydania. Od samego początku nauki co roku wyjeżdża na warsztaty muzyczne, gdzie ma okazję doskonalić swoje umiejętności. Obecnie kontynuuje naukę w IV klasie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Płocku.

Program: C.P. Stamitz – Koncert G-dur op. 29 cz. I

Krzysztof Oprawka
Z przedmiotów artystycznych (instrument, kształcenie słuchu) w roku szkolnym 2017/2018 otrzymał oceny celujące. Jego największe osiągnięcia to: I nagroda - I Skrzypcowy Turniej Gam OSM w Płocku I nagroda - II Turniej Etiud OSM w Płocku, wyróżnienie I stopnia - VIII Włocławskie (ogólnopolskie) Spotkania Skrzypcowe „Tańce Świata”, II nagroda - X Ogólnopolskie Spotkania Skrzypcowe im. Mirosława Ławrynowicza w Płocku. Udział w 44. Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Prof. Zenona Brzewskiego w Łańcucie lipiec 2018. Otrzymał nagrodę specjalną Płockiego Towarzystwa Muzycznego im. Wacława Lachmana dla najlepszego uczestnika z Płocka w X Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. Prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku - 16 marca 2018. Poza pasją do muzyki trenuje pływanie w grupie Swim Płock oraz grę w tenisa ziemnego.

Program: F. Kreisler - Preludium i Allegro na skrzypce i orkiestrę

Karolina Śmigielska
Tegoroczna dyplomantka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku w klasie prof. Izabeli Denst – Szydłowskiej. Przygodę ze śpiewem zaczęła już jako sześciolatka występując podczas szkolnych przedstawień. Naukę śpiewu rozpoczęła 4 lata temu po ukończeniu studiów. Swój warsztat wokalny doskonaliła pod okiem wielu profesorów, m.in. Bożeny Harasimowicz, Ewy Iżykowskiej – Lipińskiej, Agnieszki Piass, Moniki Kolasa – Hladikovej. Uczestniczka licznych wokalnych kursów mistrzowskich w Bydgoszczy, Dusznikach Zdroju, Sannikach i Płocku. Karolina na co dzień pracuje jako pielęgniarka na Oddziale Wewnętrznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Bardzo pragnie dalej rozwijać się wokalnie na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Śpiewanie sprawia jej mnóstwo radości i jest odskocznią od trudów pracy na oddziale.

Program: S. Moniuszko – dumka Jadwigi „Biegnie słuchać w lasy, knieje...” z II aktu opery „ Straszny Dwór”

Julia Tyburska
Julia Tyburska naukę gry na fortepianie rozpoczęła w 2011 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Płocku w klasie Pani prof. Krystyny Tytman. W 2013 roku zdobyła wyróżnienie podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Mistrz Klawiatury” w Warszawie. Uzyskała III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej klas fortepianu w 2015 roku oraz wyróżnienie podczas XIV Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w 2016 roku. Uczestniczyła w Letnim Kursie Pianistycznym w Szczecinku, a od 2016 roku bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych.

Program: L. v. Beethoven - I koncert fortepianowy C - dur op. 15 cz. I

Aleksandra Wojewódzka
Naukę gry na waltorni rozpoczęła w wieku 8 lat. Obecnie jest uczennicą klasy V wydziału instrumentalnego a kształci się pod kierunkiem pana Andrzeja Sumlińskiego. Równolegle uczęszcza także do klasy maturalnej w Małachowiance. Aleksandra brała udział w licznych warsztatach. Do jej osiągnięć należą m.in.: 1 miejsce na II Gostynińskim Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych „Blacha dla najmłodszych” w 2014 roku, wyróżnienie solo oraz 3 miejsce w kategorii zespołów kameralnych podczas XX Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej w 2017 roku, wyróżnienie II stopnia na III Warszawskim Festiwalu „Miniatura muzyczna na instrumenty dęte blaszane” w 2018 roku. Swoje pierwsze kroki w orkiestrze stawiała w Gminnej Orkiestrze Dętej w Starej Białej. W 2014 i 2016 roku brała udział w Akademii Młodego Waltornisty, w 2017 roku grała w orkiestrze symfonicznej POM LYO, natomiast w 2018 roku była uczestniczką Darmsztadzkiej Międzynarodowej Orkiestry Młodzieżowej.

Program: W. A. Mozart Koncert na waltornię nr 3 Es-dur KV 447, część pierwsza (Bearbeitet von Henri Kling)

Adrian Żachowski
Naukę gry rozpoczął we wrześniu 2012 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Płocku im. Karola Szymanowskiego w klasie tuby Tomasza Kacprzaka. Do najbardziej znaczących sukcesów należą m in: Stypendium MKiDN, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte" w Jastrzębiu Zdroju oraz II nagroda na International Interpretative Competition for Wind Instruments in Brno a także I nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Instrumentów Dętych Blaszanych. Znaczącym sukcesem jest zdobycie Grand Prix na III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu oraz otrzymanie I nagrody na II Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych w Kielcach. W pozostałych konkursach, w których uczestniczył uzyskiwał nagrody i wyróżnienia w tym 8 Grand Prix i 10 pierwszych nagród. Za swoje sukcesy muzyczne został wyróżniony stypendiami Dyrektora CEA. Z rąk Prezydenta Miasta Płocka otrzymał trzykrotnie nagrodę za osiągnięcia i wkład w życie artystyczne miasta. Otrzymał również stypendium Fundacji Orlen Dar Serca za wyniki w nauce, stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz dyplom Płockiego Towarzystwa Muzycznego w Płocku. Jego zainteresowania to nie tylko muzyka klasyczna, ale także muzyka jazzowa, solowa i kameralna. Od roku 2017 jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie tuby dr Jakuba Urbańczyka.

Program: B. Øystein - Fnugg Blue (tuba and symphony orchestra)

 Sponsorzy
43. Sezonu Artystycznego

Sala koncertowa

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.
im. Karola Szymanowskiego w Płocku
ul. Kolegialna 23
09-402 Płock

Zobacz na mapie

Biuro koncertowe

Dariusz Ciesielski - Kierownik
dariusz.ciesielski@orkiestraplock.pl

Anna Gruszczyńska - Kierownik Orkiestry
anna.gruszczynska@orkiestraplock.pl
tel.: +48 603 160 245

Ilona Matusiak
ilona.matusiak@orkiestraplock.pl
tel.: +48 24 364 10 86

Kasa biletowa

Małgorzata Jaworska
ul. Bielska 9/11
(parter, wejście od głównej ulicy)
09-400 Płock
bilety@orkiestraplock.pl
tel. +48 24 364 10 85

Zobacz na mapie

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 17:00
Wtorek 10:00 - 15:30
Środa 10:00 - 15:30
Czwartek 10:00 - 17:00
Piątek 10:00 - 15:00
Patroni medialni

Miejska instytucja kultury finansowana z budżetu miasta Płocka 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Płocka Orkiestra Symfoniczna  |  Realizacja: Hedea.pl

FacebookYoutubeBip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies. Polityka plików cookies.